Rowy wypchane śmieciami

Date:

Czytelnicy zwracają uwagę na śmieci walające się w przydrożnych rowach. Interwencje na ten temat zgłaszane są do naszej Redakcji niemal po każdej zimie z różnych miejscowości.

 

– W przydrożnych rowach walają się sterty śmieci. Najczęściej zaobserwować można papiery, opakowania po słodyczach lub papierosach bądź puszki czy butelki. Czasami pojawiają się całe reklamówki – mówi jeden z naszych Czytelników, zauważając, że ludzie zimą wyrzucają śmieci w śnieg. – Wówczas nic nie widać, ale kiedy ten stopnieje, problem staje się widoczny – mówi mężczyzna, pytając, kiedy rozpocznie się sprzątanie?

Jak się okazuje, pozimowe oczyszczania pasów drogowych z zanieczyszczeń są prowadzone już od jakiegoś czasu. Tylko w ostatnich dniach pracownicy służby linowej Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku uprzątnęli pasy drogowe w Przeworsku, w gminie Adamówka, przy drodze Kańczuga – Krzeczowice, Kisielów – Zarzecze – Przeworsk, Jagiełła Mała – Chałupki – ul. Chruściela, czy przy E4 w Rozborzu. Tego typu prace prowadzą także pracownicy PZD w Jarosławiu, którzy w ostatnich dniach posprzątali choćby śmieci w ciągu drogi powiatowej Bystrowice – Hawłowice – Pruchnik. Jak informują Powiatowe Zarządy Dróg równolegle na drogach wykonywane są również inne prace. Dotyczą one m.in. poprawy i wymiany uszkodzonego oznakowania, mulczowania samosiejek, usuwania wiatrołomów czy naprawy ubytków w nawierzchniach.

W przydrożnych rowach znaleźć można różne niepotrzebne rzeczy. Niestety problem ten nie występuje tylko wiosną, tylko przez cały rok. Sytuacja ta niestety nie poprawi się, dopóki użytkownicy dróg będą traktować odcinki, przy których nie ma zabudowań jako prywatne śmietniki i wyrzucać z samochodów wszystko, co popadnie.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach uprzątnięcie śmieci pozostawionych przez kierowców w przydrożnych rowach należy do obowiązków właściciela terenu, czyli zarządcy drogi.

 

EK

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...