Rozbrzmiewały kolędy i pastorałki

Date:

W niedzielę, 23 stycznia w sali widowiskowej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbył się koncert galowy laureatów XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

 

Podczas koncertu wystąpili uczestnicy z różnych zakątków Polski. Wśród laureatów nie zabrakło uczestników z powiatu jarosławskiego i przeworskiego: Aleksandry Gujdy z Przeworska, Katarzyny Bobowicz z Pawłosiowa, Klaudii Kowalik z Wiązownicy, Marii Jarosz z Sieniawy oraz Zespołu Wokalnego Bemol z Przeworska.

W kategorii I „szkoły podstawowe” kl. VI-VIII pierwszą nagrodę otrzymały: Kornelia Czerwiec z Krakowa oraz Antonina Piotrowska z Rzeszowa. Drugą nagrodę odebrał Szymon Chatała z Rzuchowej. Zaś trzecia nagroda przypadła Weronice Kotwie z Łagowa oraz Alicji Kasprzyk z Rzeszowa. Wyróżniono: Aleksandrę Juchniewicz ze Szczecina oraz Marcelinę Obarę z Tarnobrzega.

W kategorii II „szkoły średnie”: pierwszą nagrodę przyznano Aleksandrze Baryckiej z Przemyśla, drugą nagrodę – Marii Jarosz z Sieniawy, trzecią nagrodę – Gabrieli Tomace reprezentującej rzeszowski Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Katarzynie Bobowicz z Pawłosiowa. Wyróżniono Aleksandrę Gujdę z Przeworska, Kornelię Kozioł z Dybawki oraz Kingę Kasprzyk z Klucz.

W kategorii III „osoby dorosłe” pierwszą nagrodę odebrała Aleksandra Stawarz reprezentująca Klub 21 Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Druga nagroda powędrowała do Elizy Kosmali z Rzeszowa oraz Marceliny Cieślik z Pleśnej. Trzecią nagrodę ex aequo odebrał Michał Podgórski reprezentant Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oraz Sabina Kułak z Humnisk. Wyróżniono Klaudię Kowalik z Wiązownicy.

Pierwszą nagrodę w kategorii „zespoły” otrzymał zespół „Rajga” reprezentujący Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Drugą nagrodę – zespół „Harnasie” reprezentujący ten sam klub, zaś trzecią nagrodę – duet: Julia Szotek i Amelia Rorat z Dąbrowy Górniczej oraz zespół „Iluzjon” działający przy Klubie 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Wyróżniono zespół wokalny „Bemol” z Miejskiego Ośrodka Kultury w   Przeworsku.

Wydarzenie poprzedziły oczywiście przesłuchania festiwalowe, podczas których Komisja Artystyczna wyłoniła laureatów imprezy. W festiwalu wzięło udział 105 wykonawców, do ścisłego finału zakwalifikowały się 74 osoby.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...