Rozmawiali o bezpieczeństwie i pracy w policji

Date:

Policjanci z jarosławskiej jednostki odwiedzili dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu.

 

O wyjątkowości swojej pracy opowiadali asp. Agnieszka Stysiał oraz dzielnicowy asp. Michał Buczek, którzy odwiedzili Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu. Policjanci przedstawili maluchom, jak wygląda ich codzienna służba. Mówili, że nie należy obawiać się spotkania z funkcjonariuszem i zapewniali dzieci o swojej pomocy w każdej sytuacji.

Wizyta była także dobrą okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przypomnieli o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz jak należy zachowywać się, gdy zaczepi nas osoba obca. Podkreślali również jak ważne jest noszenie odblasków. Dużą atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu. Dzieci z chęcią zakładały na siebie elementy policyjnego umundurowania i z radością pozowały do zdjęć.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali, z inicjatywy stowarzyszenia IPA – Region Przeworsk, pluszowe maskotki. W podziękowaniu za przekazaną wiedzę, dzieci pod nadzorem opiekunki, własnoręcznie przyrządziły gofry dla policjantów.

EK/KPP

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...