Rusza drugi etap przebudowy Rynku

Date:

Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „WOLSKI” z Kluszkowic przejęło w ubiegłym tygodniu plac budowy, czyli przeznaczoną do przebudowy północną i wschodnią części płyty Rynku oraz przyrynkowy Plac Świętego Michała.

– Planujemy zakończyć tę inwestycję do września 2023 roku. To jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych, dzięki któremu nie tylko zabezpieczymy serce Starego Miasta, ale stanie się ono wizytówką Jarosławia – podkreśla Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia.

Prace obejmą wykonanie nowych nawierzchni z porfiru odzyskanego i nowego, demontaż istniejącej i budowę nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z kanalizacją deszczową i sanitarną, montaż nowego oświetlenia, punkty medialne wraz z siecią kablową. Koszt inwestycji wyniesie ponad 6,2 mln zł.

Zadanie „Modernizacja Płyty Rynku w Jarosławiu. Część Północna i Wschodnia wraz z Placem Świętego Michała” realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych, edycja pierwsza, z którego Miasto pozyskało dofinansowanie na kwotę 4 740 500,00 zł, co stanowi 76,14% kosztu całej inwestycji.

erka/UM Jarosław

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...