Setne urodziny i recepta na długowieczność

Date:

W środę, 13 maja Franciszek Burda obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji odwiedziła go delegacja z Urzędu Gminy Chłopice, na czele z wójtem Andrzejem Homą.

Setne urodziny pana Franciszka były okazją do świętowania nie tylko dla jubilata, ale i całej jego rodziny. Oprócz bliskich najlepsze życzenia złożyli także: Andrzej Homa, wójt gminy Chłopice, Mirosław Buczko, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Bogusław Dańczak, sołtys wsi Boratyn. Przybyła delegacja przekazała kwiaty oraz pamiątkowy grawer.

Za pamięć i miłe słowa dziękowała wnuczka pana Franciszka.

Podarunki oraz życzenia w imieniu pana Franciszka odebrała jego wnuczka Aneta Nowak. Miłych słów nie szczędził również gospodarz gminy Chłopice.

– To wyjątkowa okazja. Nie każdy z nas ma okazję obchodzić tak wyjątkowe urodziny. Jestem bardzo dumny, że w Gminie Chłopice mamy takie osoby. Jeszcze raz życzę, dużo zdrowia i kolejnych lat życia – mówi wójt A. Homa.

Franciszek Burda urodził się 13 maja 1920 roku w Puchaczach. Osoby z najbliższego otoczenia spostrzegają go jako osobę zawsze uśmiechniętą, życzliwą, pełną życia i optymizmu. Przypominają też jego receptę na długowieczność, która brzmi:

– Jeździć na rowerze, być serdecznym i uczynnym – mówią.

Do życzeń dla solenizanta przyłączmy się i my, życząc przede wszystkim zdrowia zarówno dla pana Franciszka, jak i całej jego rodziny.

EK, fot. UG Chłopice

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...