Siennów ma nowoczesną salę gimnastyczną

Date:

Uroczystość otwarcia pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie odbyła się 2 września br. Na ten obiekt czekali nie tylko uczniowie szkoły, ale też mieszkańcy wioski i całej okolicy. – Kiedy w 2018 roku zostałem Wójtem Gminy Zarzecze rozpocząłem starania o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. To był jeden z moich priorytetów. Teraz mogę z dumą powiedzieć. Udało się – cieszy się z nowej inwestycji wójt Tomasz Bury. Wartość całkowita zadania wyniosła blisko 2,1 mln zł.

W Siennowie na wybudowanie hali sportowej z prawdziwego zdarzenia czekało kilka pokoleń uczniów. Ogromna szkoła jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku zaprojektowana została bez sali gimnastycznej. Teraz po pół wieku marzenie stało się rzeczywistością. Kubatura sali wynosi ponad 3 i pół tysiąca metrów sześciennych. – Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Sportowej Polski edycja 2020. Wartość całkowita zadania wyniosła blisko 2,1 mln. zł. , przy czym dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na ten cel to kwota ponad 1, 3 mln zł – podkreśla wójt Zarzecza. Pełnowymiarowa sala gimnastyczna ma widownię na 80 miejsc oraz szatnie dla chłopców i dziewcząt. Są też łazienki i toalety, pokój nauczycielski oraz pomieszczenia techniczne. Częścią inwestycji jest również specjalny łącznik, dzięki któremu sala jest połączona ze szkołą.

 

Wstęga przecięta, sala poświęcona, młodzież już korzysta

Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej poprzedziła Msza św. w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Siennowie. Później wszyscy udali się do szkoły, gdzie zaproszeni goście symbolicznie przecięli wstęgę, a salę poświęcił ks. Biskup Stanisław Jamrozek. Wójt T. Bury złożył podziękowania osobom, które przyczyniły się do realizacji tej inwestycji, przede wszystkim minister Annie Schmidt. Otwarcie sali sportowej uświetnił występ uczniów tutejszej szkoły oraz Gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej w Zarzeczu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: m.in. dyrektor biura poseł Anny SchmidtMartyna Sowa, dyrektor biura senatora Mieczysława GolbyMarcin Malinowski, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, wicekurator oświaty w Rzeszowie Stanisław Fundakowski. Teraz z pięknego, spełniającego wszystkie standardy obiektu oficjalnie korzystają już uczniowie, którzy właśnie rozpoczęli nowy rok szkolny.

 

Tomasz Bury (wójt Gminy Zarzecze): Nowo otwarta sala gimnastyczna to nowe możliwości dla dzieci oraz nauczycieli na rozwój sportowy. Cieszę się, że udało nam się zrealizować projekt, który był wyczekiwany przez mieszkańców Siennowa od wielu lat. Wierzę, iż sala gimnastyczna będzie każdego dnia tętnić życiem, a trenujące w niej dzieci oraz młodzież będą odnosić liczne sukcesy sportowe.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...