„Skaliszówka” z nowym dachem

Date:

Zabytkowa „Skaliszówka”, będąca siedzibą 30 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku, zyskała w ostatnim czasie nowy dach.

 

Po zeszłorocznej kontroli stanu technicznego okazało się, że w pokryciu dachowym pojawiły się miejscowe przecieki. Również obróbki blacharskie rynien i rur spustowych były mocno skorodowane. Zakończona w listopadzie inwestycja objęła wymianę więźby dachowej budynku wraz z wstępnym kryciem i łaceniem oraz wykonanie nowego pokrycia dachu z dachówki ceramicznej na powierzchni 482,6 m2. Wymienione zostały rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie, wyremontowano kominy murowane. Strych został docieplony wełną mineralną, natomiast w lukarnach dachu zostały wymienione dwa okna. Koszt tych prac wyniósł blisko 350 tys. zł. Inwestycja dofinansowana została przez Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Było to możliwe dzięki złożonemu wnioskowi o dofinansowanie inwestycji, w przygotowanie którego szczególnie zaangażowana była kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku, Agnieszka Storek. Prace wykonała firma Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztofa Balawendra ze Studziana.

Równocześnie z remontem dachu, odnowiony został korytarz, wymieniono też grzejniki oraz zabudowy rur co. Ściany korytarza zostały odmalowane i położony został na nich nowy tynk strukturalny, a w korytarzu na piętrze budynku wymieniono podłogi z paneli.

 

DP/UM Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...