Skatepark oficjalnie otwarty

Date:

Niemałych emocji dostarczyło otwarcie skateparku na Stadionie Miejskim im. M. Haspla przy ul. Piekarskiej w Jarosławiu, które odbyło się w minioną niedzielę.

 

Uczestnicy tego wydarzenia mogli obejrzeć pokaz jazdy wyczynowej na rolkach w wykonaniu Tomasza Jogurta Kwietnia oraz Witalisa Szumiło-Kulczyckiego.

T.J. Kwiecień pochodzi z Jarosławia. Na rolkach jeździ od 24 lat. Jest czterokrotnym Mistrzem Polski w jeździe ulicznej, wicemistrzem Polski w jeździe na skateparku oraz zdobywcą rekordu Guinnessa na najszybciej pokonany maraton jadąc na rolkach tyłem. Założył pierwszą szkołę rolkową w Polsce. Z kolei W. Szumiło-Kulczycki ma 27-letnie doświadczenie w jeździe na rolkach. Pochodzi z Krakowa, ale w Jarosławiu spędził 8 lat życia. To dzięki jego uporowi i determinacji miłośnicy rolek, deskorolek i hulajnóg mogą cieszyć się nowo otwartym obiektem, na którym będą mogli szlifować swoje umiejętności. Otwarcia obiektu dokonał burmistrz Waldemar Paluch w towarzystwie radnych, pomysłodawców projektu oraz przedstawicieli środowiska skaterów.

Niemałą atrakcją były też gry i zabawy dla najmłodszych, miasteczko rowerowe, rozgrywki sportowe na stadionie, bieg na 200 m i 1000 m z Jarosławską Grupą Biegową „Sokół”, pokaz tańca HIP-HOP przygotowany przez grupę taneczną ze Szkoły Podstawowej nr 4, czy pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu studentów PWSTE w Jarosławiu. Zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty prowadzone przez mistrzów jazdy na rolkach, podczas których można było poznać tajniki jazdy na wymienionym wyżej sprzęcie.

Przypomnijmy, że skatepark powstał dzięki zaangażowaniu ponad 1600 mieszkańców miasta, którzy poparli ten projekt w Jarosławskim Budżecie Obywatelskim. W ramach zadania wykonana została minirampa ze spinem i funboxem, dwa banki z quarterem, quarter oraz grindbox.

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...