Skradzione samochody odzyskane na granicy

Date:

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej odzyskali dwa skradzione samochody, których wartość oszacowano na 68 tys. złotych.

 

W sobotę, 28 maja do kontroli na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie volkswagena Caddy. Podczas weryfikacji legalności okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracony. Szacowana wartość odzyskanego volkswagena to 35 tys. złotych.

Następnego dnia mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali drugi samochód. Pojazd był przewożony na lawecie przez 39-letniego obywatela Ukrainy. Podczas kontroli strażnicy graniczni ustalili, że mercedes (szacowana wartość 33 tys. zł) został utracony w maju bieżącego roku na terytorium Belgii i jest poszukiwane przez tamtejszą policję.

– W obu przypadkach cudzoziemców oraz zabezpieczone samochody przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna, którzy prowadzą dalsze postępowanie – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

EK/BiOSG

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...