Śmierć na przejeździe kolejowym

Date:

W ubiegłym tygodniu na przejeździe kolejowym doszło do tragicznego wypadku. Pociąg osobowy uderzył w samochód ciężarowy, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna zginął na miejscu.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek, 9 maja, po godz.15. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Renault, 37-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, nie zastosował się do znaku „STOP”, wjechał na przejazd kolejowy bez zapór i zderzył się z pociągiem osobowym relacji Przeworsk-Stalowa Wola. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym, strażak z leżajskiej komendy powiatowej PSP.

Na miejscu pracowało łącznie 11 zastępów PSP i OSP (łącznie 32 strażaków) oraz zespoły Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz Służby Ochrony Kolei. W wyniku zdarzenia, 24 osoby podróżujące pociągiem nie odniosły żadnych obrażeń. Maszynista był trzeźwy. Okoliczności tragicznego wypadku będą ustalane pod nadzorem prokuratora.

Zaledwie dwa dni później na Podkarpaciu doszło do kolejnego tragicznego wypadku na torach. W Łańcucie na przejeździe kolejowym z zaporami zginęła 50-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym. Policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, w których drogi krzyżują się ze szlakami kolejowymi. Pamiętajmy, że w przypadku braku szlabanów, znak „STOP” oznacza bezwzględną konieczność zatrzymania pojazdu.

 

DP/KPP Przeworsk

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...