Solidarnie z ciężko chorymi dziećmi

Date:

W poniedziałek, 27 września uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących wzięli udział w I Ogólnopolskim Biegu w Piżamach.

 

Akcja charytatywna została zorganizowana po raz pierwszy i wymagała nie lada odwagi. Cel był jednak szczytny. Miała pomóc dzieciom z chorobami nowotworowymi, dla których piżama stała się nieodłącznym elementem codzienności. Poprzez taką akcję Fundacja „Gdy liczy się czas” założona przez rodziców dzieci chorujących na nowotwory chciała pokazać, że to co jednym kojarzy się z odpoczynkiem, dla drugich jest symbolem walki o życie. W akcję chętnie zaangażowali się uczniowie ZSSChiO, którzy w kolorowych piżamach ruszyli w miasto.

– Młodzież i nauczyciele wyszli na ulice Jarosławia, by w symbolicznym biegu zaznaczyć naszą solidarność z chorymi na nowotwory dziećmi – mówi Małgorzata Drapała, nauczyciel ZSSChiO, która wraz samorządem uczniowskim oraz przy olbrzymiej pomocy Piotra Cholewy i o. Jarosława Marchwianego zaangażowali w to przedsięwzięcie całą społeczność szkolną.

Dodatkowo w szkole została przeprowadzona zbiórka, a zebrana kwota – 938,84 zł została przekazana Fundacji „Gdy liczy się czas”.

 

EK, fot. ZSChiO

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...