SOSW już po remoncie

Date:

Zakończyły się prace remontowe prowadzone w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jarosławiu, który swoją siedzibę ma w zabytkowym budynku dawnych koszar austro-węgierskich.

 

„Przebudowa budynku głównego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Jana Pawła II 30, z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych wraz z likwidacją barier architektonicznych” – to jedna z największych inwestycji budowlanych powiatu jarosławskiego. Koszt całości prac wyniósł ponad 6 mln złotych, z czego połowa tej kwoty pochodziła z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przedmiotem inwestycji była przebudowa starszego z budynków placówki – budynku głównego SOSW w Jarosławiu, z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami wraz z likwidacją barier architektonicznych. W budynku zamontowana została winda osobowa obejmująca poziomy 0-2, która pozwala na swobodę poruszania się dzieci z problemami ruchowymi. Zamontowano także nowe wejście do przedszkola na parterze wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Na parterze już niebawem będzie funkcjonować przedszkole, a I piętro posłuży jako internat dla wychowanków ośrodka. Na II piętrze zaadaptowano 10 pomieszczeń, w których będą się znajdować nowe pracownie m.in. graficzna, stolarska czy tkacka. Odnowiono także łazienki i salę widowiskową, a także wykonano nowoczesną instalację przeciwpożarową i wentylacyjną, która w zależności od warunków atmosferycznych dodatkowo reguluje temperaturę.

W środę, 15 lutego Stanisław Kłopot, starosta jarosławski oraz Wojciech Głąb, dyrektor SOSW dokonali ostatniego przeglądu budynku przed oficjalnym odbiorem inwestycji.

W tym dniu prowadzone były ostatnie przygotowania zmierzające do przeniesienia podopiecznych do nowo wyremontowanego budynku SOSW. W „przeprowadzce” pomagali m.in. wicestarosta Mariusz Trojak oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z Powiatu Jarosławskiego należący do Związku Strzeleckiego „Strzelec” 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego w Jarosławiu.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia Jana Pawła II kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży. Jest to jedyna tego typu placówka prowadzona przez samorząd powiatu jarosławskiego.

 

Opr. EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...