Spartakiada osób sprawnych inaczej

Date:

7 października br. hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Łopuszce Wielkiej stała się areną I Spartakiady Osób Sprawnych Inaczej. Jej motto brzmiało „Sprawni inaczej to wielcy raczej”. Bohaterami byli podopieczni z placówek znajdujących się na terenie powiatu przeworskiego. Gdy zapłonął znicz olimpijski, drużyny rozpoczęły zmagania sportowe.

 

Spartakiada w Łopuszce Wielkiej to pierwsze tego typu wydarzenie na terenie gminy Kańczuga. Było sportowym świętem dla osób z terapii zajęciowej z terenu powiatu przeworskiego. Rywalizowało dziewięć drużyn reprezentujących placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sieniawie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gaci, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku, Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Białobokach, Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych w Hucisku Jawornickim, Dzienny Dom „SENIOR+” w Przeworsku oraz Dzienny Dom Seniora w Lipniku. Przybyło wielu gości. Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart oraz dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego Małgorzatę Dankowską reprezntowała inspektor Wydziału Polityki Społecznej Małgorzata Kotowicz–Czudec, w imieniu starosty przeworskiego Bogusława Urbana, okolicznościowe pismo odczytała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Ochrony Zdrowia w Starostwie Powiatowym Joanna Mordarska. Był również starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Łukasz Skóra, radni Rady Miejskiej w Kańczudze Zygmunt Koba oraz Bronisław Morlak, sekretarz Miasta i Gminy Kańczuga Teresa Argasińska, sołtys wsi Łopuszka Wielka Wiktor Malik, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kańczudze Lucyna Choma, kierownik Domu Seniora+ w Lipniku Agata Malach, prezes OSP w Łopuszce Wielkiej Zbigniew Czepiel.

Jesteście bohaterami

Początek wydarzenia uświetnił występ zespołu tanecznego „Iskierka” z Łańcuta. Było wiele konkurencji sportowych: rzut piłką do kosza, rzut piłką do celu, strzały na bramkę z odległości, unihokej – slalom między pachołkami i strzał do bramki, marsz z woreczkiem na głowie czy toczenie piłki między pachołkami. Rywalizacja był zacięta, ale przede wszystkim chodziło o zabawę. – To jest wasze święto. Wy jesteście bohaterami tej uroczystości. To jest czas, żebyście na tej sali mogli ze sobą rywalizować, ale przede wszystkim dobrze się bawić – mówił do uczestników Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło. Wszyscy zostali zwycięzcami, ponieważ mieli odwagę przełamać bariery i własne ograniczenia. Na ceremoni zakończenia spartakiady uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Były też upominki przygotowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga i Starostę Przeworskiego. Dyrektorzy i przedstawiciele placówek odebrali puchary dla swych drużyn. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Baran.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Organizatorami spartakiady byli: burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej, którego kierownikiem jest Joanna Głuszyk, Kańczucki Osrodek Sportu i Rekreacji z dyrektorem Tomaszem Baranem, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej, z dyrektorem Lucyną Zięba. Partnerami byli: miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Szkół w Kańczudze.

Marcin Sobczak


Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...