Spełnijmy marzenie Kacperka

Date:

ŁOPUSZKA WIELKA: Siedmioletni Kacperek od urodzenia walczący z chorobami nerek, oprócz wyzdrowienia ma jedno marzenie, które już wkrótce może się spełnić dzięki pomocy innych ludzi.

 

Kacperek urodził się z ostrą niewydolnością nerek i nadciśnieniem tętniczym. Przez kilka lat był dializowany, później konieczne było usunięcie lewej nerki oraz moczowodów. Z prawej strony chłopiec ma wyłonioną przetokę moczowodowo-skórną. Kacper przeszedł również kilka zabiegów usunięcia kamieni z pęcherza i moczowodów. W przyszłości prawdopodobnie konieczny będzie przeszczep nerki. Chłopiec musi unikać wysiłku fizycznego, ma też obniżoną odporność.

Kacperkowi choć na chwilę zapomnieć o chorobie pozwala jego pasja, którą są gry. Chłopiec marzy o konsoli, na której można grać również poza domem, gdzie nie ma dostępu do telewizora. Kacperek mógłby jej używać podczas pobytu w szpitalu lub w podróży. W tym celu została założona zbiórka, gdzie udało się już zebrać ok. 70% potrzebnej kwoty. Można ją wesprzeć pod adresem: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/451

Opr. DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...