Śpiewali wspólnie patriotyczne pieśni

Date:

„Bośmy poszli cicho, a wracamy głośno” – pod takim hasłem w minioną niedzielę w Świebodnej odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Ta klimatyczna impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Tradycja i Rozwój w Świebodnej przy współudziale CKSiT w Pruchniku oraz Gminy Pruchnik odbyła się już po raz czwarty.

– Jest kultywacją tradycji rozpoczętej w 2018 r. z okazji 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie, ma na celu podtrzymywanie tradycji „naszych dziadów” i rodziców. Wspólne spotkanie i śpiew to świetna okazja do wspomnień sprzed lat, do wspólnego spotkania i jedności. W szczególności w obliczu wydarzeń na Ukrainie ma niezwykle ważne znaczenie. Pozwala przypomnieć, jak w obliczu zagrożenia Polacy potrafili się zjednoczyć i walczyć o wspólną sprawę, o Ojczyznę. To zjednoczenie, te pieśni, które powstawały w czasie wojny i walki z najeźdźcą, budowały morale społeczne, hartowały ducha i dawały nadzieję na zwycięstwo – mówią organizatorzy.

Inicjatorem wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni jest Bożena Majchrowicz, prezes stowarzyszenia Tradycja i Rozwój. W spotkaniu wraz z członkami stowarzyszenia, uczestniczyli zarówno mieszkańcy, jak i zaproszeni goście. Byli to m.in. przedstawiciele władz samorządowych w tym starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta Mariusz Trojak, a także burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu – st. kpt. Paweł Szkoła, radni Rady Miejskiej.

W programie imprezy znalazły się występy uczniów ze szkoły filialnej ze Świebodnej, koncert Kapeli Podwórkowej „Ta-Joj” z Przemyśla”, oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z zespołem „Equale” działającym przy CKSiT w Pruchniku.

Red.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...