Śpiewem promowali zdrowie

Date:

W środę, 11 maja w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki już po raz dwudziesty odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie pt „Nasza Planeta, Nasze Zdrowie”.

 

W przeglądzie wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem przeglądu była promocja zdrowia w piosence; wskazanie na twórczy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu; kształtowanie umiejętności prezentowania własnej pracy (zdolności); przygotowanie do pełnienia ról społecznych w dorosłym życiu oraz nawiązanie kontaktów rówieśniczych i przyjaźni.

Impreza zorganizowana została w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia (7 kwietnia), z okazji rocznicy powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie.

W wydarzeniu uczestniczyli Mariusz Trojak, wicestarosta Powiatu Jarosławskiego oraz Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jarosławski.

Organizatorem tego wydarzenia była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu.

 

EK, fot. JOKiS

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...