Spłonęło 650 m² poddasza

Date:

Prawie 6 godzin zmagali się strażacy z pożarem, który wybuchł w czwartek, 16 grudnia, na poddaszu budynków magazynowo-usługowych w Widnej Górze, obok ronda z wjazdowem na autostradę. Ogień gasiło 17 zastępów PSP i OSP. W akcji uczestniczyło 60 strażaków. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

– Informację o pożarze otrzymaliśmy o godz. 9.26. Na miejscu okazało się, że dym i płomienie wydobywają się spod kalenicy dachu. Dostęp do poddasza był utrudniony, ponieważ lekki strop wykonany z płyt gipsowych mógł się w każdej chwili zawalić. Zdecydowaliśmy się na rozbiórkę poszycia dachowego. Pod blachą było pełne deskowanie. To też utrudniało dotarcie do ognia – opisuje bryg. Waldemar Czernysz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu. Pożar zintensyfikował się po oderwaniu części dachu. Niedługo po tym opadła cześć stropu. Strażacy, po 3 godzinach intensywnej walki w dużym zadymieniu opanowali ogień. Całkowitemu zniszczeniu uległo około 30 metrów poddasza na długim na 175 metrów budynku. Pożar objął pomieszczenie magazynowe, w którym znajdowały się m.in. tekstylia i pianki poliuretanowe.

Strażacy nie dopuścili do rozszerzenia się ognia na sąsiadujące pomieszczenia pralni dywanów i pralni ubrań. Z tej drugiej musieli jednak usunąć sprzęt oraz kilkanaście butli z gazem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się przy stalowym kominie oprowadzającym spaliny od kotła grzewczego. Straty są szacowane. – Pożar został zauważony dość wcześnie. Dzięki temu udało się znaczną część budynku uratować – podkreśla W. Czernysz.

Gdyby do zapalenia doszło w nocy przebieg zdarzenia mógł nabrać bardziej tragicznego wymiaru za sprawą przechowywanych w budynku butli z gazem.

erka, fot. kp psp

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...