Sporo osób skorzystało z bezpłatnych badań

Date:

Mimo wakacji mieszkańcy Jarosławia dość licznie przybyli na sierpniowe wydanie ,,Ulicy Zdrowia” pokazując, że dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo to priorytety. Oferta akcji była poszerzona. Przez dwa dni, 3 i 4 sierpnia, przy ul. Grodzkiej można było się zaszczepić, porozmawiać ze specjalistami, a także dopełnić obowiązku spisowego.

 

Akcja odbywa się w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” i jest wynikiem współpracy Urzędu Miasta Jarosławia z ośrodkami medycznymi oraz Instytutem Ochrony Zdrowia PWSTE W Jarosławiu. W ramach sierpniowej akcji była możliwość zaszczepienia się, spisania, oddania krwi, zbadania poziomu cukru we krwi, obliczenia wskaźnika BMI, zbadania słuchu. Studenci z Instytutu Ochrony Zdrowia PWSTE w Jarosławiu zaprezentowali m.in. instruktaż prawidłowej dezynfekcji rąk oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z badań i porad skorzystało blisko 250 mieszkańców. Ze szczepienia skorzystało 70 osób, 26 z 29 zarejestrowanych oddało krew w mobilnym punkcie przed halą sportową MOSiR. W sumie dało to wynik 11,7 litra krwi. W obydwa dni nad bezpieczeństwem akcji czuwał patrol policji.

erka

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...