„Spożywczak” ma już 75 lat

Date:

Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w piątek, 21 kwietnia. Zgromadziły przedstawicieli władz, duchowieństwa, dyrektorów, nauczycieli, uczniów, absolwentów i sympatyków szkoły, z którymi placówka przez długie lata ściśle współpracuje.

 

Obchody rozpoczęła część oficjalna. Przybyłych gości powitała Dorota Wierzbińska-Dubaj, dyrektor ZSSiB. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach nawiązywali do długoletniej historii szkoły, jej tradycji i osiągnięć. Niekiedy dzielili się również osobistymi wspomnieniami. Nie obyło się bez gratulacji, podziękowań za wspaniałą organizację przedsięwzięcia i solidną edukację oraz życzeń dotyczących dalszych sukcesów w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia nawiązujących do wielu kolejnych jubileuszy.

Po części oficjalnej, uczestnicy tego wydarzenia obejrzeli krótki program artystyczny, przygotowany przez społeczność szkolną. Odbyły się występy wokalne oraz zaprezentowane zostały kierunki, na jakich obecnie kształci placówka. Ważnym, a zarazem historycznym momentem jubileuszu, było zamkniecie i wmurowanie kapsuły czasu dla przyszłych pokoleń uczniów i pracowników. W trakcie obchodów odsłonięty został również mural przedstawiający patronkę szkoły oraz ważniejsze momenty w historii placówki.

Zwieńczeniem wydarzenia była Msza św. dziękczynna w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej OO. Franciszkanów (OFM) w Jarosławiu oraz spotkanie grona pedagogicznego i pracowników z absolwentami w budynku szkoły.

EK

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...