Strach jechać rowerem

Date:

Mieszkaniec Gminy Tryńcza zwraca uwagę na dość poważny problem jakim jest wzmożony ruch samochodowy na odcinku od ronda w gm. Tryńcza do Sieniawy przez Ubieszyn.

 

Robi się coraz cieplej, wkrótce więc na drogach pojawi się więcej rowerzystów. Nasz Czytelnik zwraca jednak uwagę, że choć niedawno droga Przeworsk-Sieniawa została przebudowana (nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza), to zabrakło tej inwestycji ścieżki rowerowej.

Wybudowana została tylko, a może aż, piękna oświetlona ścieżka rowerowa z Wólki Małkowej do Gniewczyny. A tu samochody mkną jak szalone – strach wyjechać rowerem. Poza tym dla samochodu rower to zawalidroga. Prosimy więc o ścieżkę rowerową w tym miejscu – w liście do Redakcji mężczyzna podpisuje się jako „Korzystający z roweru”.

Jak informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Gmina Tryńcza złożyła do PZDW wniosek o realizację zadania polegającego na budowie ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska w miejscowości Gniewczyna Łańcucka.

Obecnie trwa procedura uzyskania niezbędnych uzgodnień i pozwoleń na realizację tego zadania. Na tym etapie nie ma możliwości określenia terminu rozpoczęcia robót budowlanych – informuje Aldona Gujda, specjalista ds. Informacji Publicznej PZDW w Rzeszowie.

 

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...