Strażackie święta i jubileusze

Date:

Przypadający 4 maja Dzień Strażaków obchodzony w dniu wspomnienia liturgicznego ich patrona św. Floriana świętowano w całym regionie. W wielu miejscowościach połączono uroczystości strażackie ze świętami narodowymi. Towarzyszące strażackiej służbie hasło – Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – było obecne wszędzie.

 

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Pruchniku połączono z Dniem Flagi oraz 231 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była msza św. i przemarsz w asyście Strażackiej Orkiestry Dętej z Pruchnika pod batutą kapelmistrza Huberta Hadro oraz uroczysty apel i wspomnienie druhów, którzy odeszli na wieczny odpoczynek. Strażackie święto obchodzono dwa dni i dzień po gminnych obchodach był jubileusz 130-lecia OSP Jodłówka, połączony z przekazaniem średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku 2 maja odbyła się uroczysta zmiana służby, a dwa dni później przeworscy strażacy gościli dzieci przedszkola Sióstr Miłosierdzia Bożego i z przedszkola Smerfowo. Strażacy zawodowi z Jarosławia świętowali wspólnie z druhami jednostek ochotniczych i jak zawsze uczestniczyli w majowych uroczystościach.

Z okazji Dnia Strażaka życzenia swoim podwładnym złożył nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP. Składali je również przedstawiciele lokalnych społeczności.

Rola powstałej do gaszenia pożarów służby zmieniała się przez lata i dziś strażacy są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Od pożaru, przez wypadki drogowe, na ściągnięciu kotka z drzewa kończąc. Zawsze są w czołówce zawodów darzonych szacunkiem i poważaniem. Życzmy im, by zawsze cieszyli się wysokim uznaniem i zajmowali się głównie pomocą zwierzakom, które wychodząc na drzewo przeszacowały swoje możliwości związane z powrotem.

erka/Fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...