Strażacy mają nowy wóz

Date:

Do jednostki OSP KSRG Sieniawa 10 lipca dotarł bardzo przez wszystkich wyczekiwany samochód ratowniczo-gaśniczy. Trafi do codziennej służby w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, do którego już od wielu lat należy miejscowa jednostka.

 

To fabrycznie nowy, lekki samochód na podwoziu marki Mitsubishi Fuso z napędem na cztery koła, zespoloną kabiną sześcioosobową, zbiornikiem na wodę o pojemności 1000 litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 100 litrów.

Wartość samochodu to niespełna 350 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w wysokości 250 tys. zł i budżetu samorządu Miasta i Gminy Sieniawa 100 tys. zł. Nowy wóz ma za zadanie poprawić skuteczność prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

– Samorząd Sieniawy wspiera takie zakupy, bowiem nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo mieszkańców – przekonuje burmistrz Adam Woś. –   To, jak ważne jest dobre wyposażenie lokalnych jednostek OSP mogliśmy się przekonać w ostatnim czasie, gdy przez kilka dni musieliśmy walczyć z żywiołem. Mam ogromną radość, że pomagamy sobie i ułatwiamy pracę naszym strażakom, którzy cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym.

Strażacy już zdążyli pokazać się nowym wozem na ulicach Sieniawy i wzbudzić zainteresowanie przechodniów. Nie brakowało najmłodszych, którzy chcieli choćby na chwilę usiąść na fotelu kierowcy czy zrobić sobie zdjęcie. Druhowie, na czele z komendantem miejsko-gminnym Erykiem Ceglakiem, złożyli na ręce burmistrza serdeczne podziękowania za dofinansowanie zakupu wozu.

Opr. EK, fot. UMiG Sieniawa

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...