Strażacy zbierali buty i piłki dla dzieci z Afryki

Date:

Już niedługo buty sportowe, piłki i koszulki, które zebrali strażacy z Duńkowic, trafią do dzieci z Burkina Faso. Akcja pomimo epidemii przebiegła pomyślnie i cieszyła się zainteresowaniem lokalnej społeczności.

 

„Sto piłek oraz sto par butów sportowych w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II” – to akcja, którą w ciągu ostatnich kilku miesięcy prowadziła Ochotnicza Straż Pożarna z Duńkowic. Pomysł zorganizowania takiej akcji zrodził się po przeczytaniu listu od Małgorzaty Tomaszewskiej, która przebywa na misjach w Burkina Faso. Pani Małgorzata opisywała zajęcia, którym poddawane są afrykańskie dzieci zaraz po powrocie ze szkoły. W liście nadmieniała, że chłopcy w wolnym czasie chętnie grają w piłkę nożną. Niestety za piłkę często służy im papierowa bula posklejana taśmą. W związku z tym Zarząd OSP postanowił zorganizować akcję, która pozwoli wnieść w ich życie odrobinę radości. Przez kilka ostatnich miesięcy strażacy zbierali piłki i buty sportowe, które trafią do dzieci z Afryki.

– Akcja przebiegła bardzo pomyślnie. Aktualnie mamy spakowane trzy paczki darów, na które czekają dzieci – informują strażacy.

Pomimo epidemii udało się zebrać ok. 130 par butów, 80 piłek oraz kilkanaście koszulek. Najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu zostaną one przekazane dzieciom. Co prawda koszt wysyłki jest dosyć spory, ale zaradne druhy zapewne znajdą na to jakiś sposób.

EK, fot. OSP KSRG Duńkowice

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...