Studzienkę załatali. Mieszkańcy chcą ograniczenia prędkości

Date:

– Coś niesamowitego. Po 3 tygodniach naprawili studzienkę na rogu ul. Bandurskiego i Konfederackiej, aż to uwieczniłem – zauważa pan Wojciech na fb profilu Jarosław nasze miasto. Mieszkańcy, którzy zwracali uwagę na utrudniające przejście zasieki chroniące pieszych przed wpadnięciem w dziurę mogą czuć się usatysfakcjonowani. Upominający się o ograniczenie prędkości na ul. Konfederackiej muszą uzbroić się w cierpliwość.

 

Biało-czerwone ogrodzenie uszkodzonej studzienki straszyło, jak zauważa pan Wojciech, 3 tygodnie. Mieszkańcy interweniowali, jednak drogowcom nie bardzo spieszyło się z naprawą, chociaż bariera zmuszała pieszych do wchodzenia na jezdnię. Jej podpalenie też nie przyspieszyło sprawy. W końcu studzienkę poprawiono i ogrodzenie usunięto. Barykada na chodniku zwróciła uwagę mieszkańców ul. Konfederackiej na inne problemy.

– Przy bloku nr 19 i znajdującym się po przeciwnej stronie pawilonie spożywczym nie ma bezpiecznego przejścia. Nie ma też chodnika. Mało tego. Na tej ulicy odbywają się wyścigi motocykli i samochodów. Nie można spokojnie żyć. Sugerujemy ograniczenie prędkości lub zamontowanie progów zwalniających – apeluje w imieniu mieszkańców bloku jeden z lokatorów, dodając że ma nadzieję, iż uwagi mieszkańców zostaną zauważone przez władze Jarosławia, a ich sugestia zostanie zrealizowana.

Ul. Konfederacka jest drogą powiatową, zarządzaną przez Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu. O zgłaszanych przez mieszkańców problemach poinformowaliśmy zarządcę. Według zapewnień w najbliższym czasie drogowcy przyjrzą się sprawie i jeśli rzeczywiście będzie taka potrzeba podejmą decyzję o ograniczeniu prędkości.

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa stworzonej po to, by zgłaszać i zaznaczać miejsca, w których dochodzi do niebezpiecznych zachowań nie ma zawiadomień o nadmiernej prędkości na ul. Konfederackiej w Jarosławiu. Są tylko zgłoszenia dotyczące wandalizmu i spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

erka/fot. TST, fb

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...