Sukces nie jest iluzją

Date:

Ma jedynie 13 lat, a na swoim koncie osiągnięcia, którymi może się poszczycić mało który dorosły. Joanna Pałeczka, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Radymnie uzyskała certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym C2 jako najmłodsza osoba w Polsce. Opracowała też własną metodę nauki języków, która zaprocentowała wydaniem własnego e-booka. Jego premiera odbędzie się już za kilka dni. A wszystko to zaczęło się od dość ciekawego i nietypowego hobby, jakim jest iluzja.

 

Joasia Pałeczka ma 13 lat. Od 5 pasjonuje się iluzją.

Joasia już od najmłodszych lat marzyła, by móc kiedyś występować publicznie. Jak wspomina, rozpoczęła nawet przygodę z piłką nożną, ale po jakimś czasie doszła do wniosku, że to nie jest to, czemu chciałaby poświęcić swój wolny czas. Wszystko zmieniło się, kiedy do szkoły, do której uczęszcza, zawitał pewien „gość” z dość niespotykanymi zainteresowaniami.

– Jakieś pięć lat temu do naszej szkoły przyszedł iluzjonista. Odbył się pokaz. Kilka osób nauczyło się efektów. Zainteresowało to też mnie, dlatego zaczęłam się tym zajmować – wspomina Joasia.

Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Joasia zaczęła tworzyć efekty iluzjonistyczne. Od kilku lat występuje na mniejszych i większych wydarzeniach na terenie całego kraju. Występowała już m.in. w Warszawie, Toruniu, Krakowie, Częstochowie czy Radomiu. Jej występy można było również podziwiać w rodzinnym Radymnie, czy pobliskim Jarosławiu. Jej upór, wytrwałość i dążenie do celu pozwoliły na zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Iluzjonistycznym. Nastolatka na tym jednak nie poprzestała. Cały czas się doskonali.

– Iluzją zajmuje się około pięciu godzin dziennie. Czytam książki o tej tematyce w języku angielskim. Tworzę efekty – mówi nastolatka.

 

Certyfikat C2

W lipcu tego roku Joasia zdała egzamin Cambridge Assesment English C2 Proficiency potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie: biegły C2, jako najmłodsza osoba w Polsce. Zainteresowanie się tym językiem wynikało z jej pasji.

– Dowiedziałam się na wykładach iluzjonistycznych, że jeśli ktoś chce być dobrym iluzjonistą, musi posiadać profesjonalną wiedzę, a profesjonalną wiedzę można zdobyć tylko poprzez znajomość języka angielskiego. To właśnie w tym języku napisanych zostało wiele dobrych książek o tej tematyce, dlatego zaczęłam się uczyć – wyjaśnia nastolatka.

Do egzaminu Joasia przygotowywała się rok i dwa miesiące. W tym czasie opracowała własną metodę nauki języka, którą chce dzielić się z innymi.

 

Niebawem premiera e-booka

Już 14 października na profilu Joasi w mediach społecznościowych odbędzie się premiera e-booka, na którym opisana została metoda nauki języków Wonder Magic, opracowana przez iluzjonistkę.

– Opracowana przez mnie metoda pozwala na naukę języka na poziomie zaawansowanym C1 w 10-12 miesięcy przy poświęceniu od 30 do 60 minut dziennie – wyjaśnia nastolatka.

E-book zawiera około 50 stron. Można znaleźć w nim techniki nauki języka stosowane w metodzie Wonder Magic, jak i wskazówki pozwalające na szybszą naukę gramatyki oraz utrzymanie poziomu językowego.

– Zostały tam też opisane techniki, które pozwalają na utrzymanie systematyczności i motywacji do nauki. Techniki te można wykorzystać nie tylko w nauce języków – zaznacza Joasia.

E-booka można nabyć w cenie ok. 45 zł. W przyszłym roku Joanna planuje wydać książkę, która będzie rozszerzoną wersją e-booka.

 

Nie tylko iluzja i j. angielski

Joasia interesuje się też psychologią. Od ponad roku regularnie czyta książki o tej tematyce. Młoda iluzjonistka jest również stypendystką 5. edycji Programu Stypendialnego Fundacji Santander. W wolnym czasie udziela też korepetycji z języka angielskiego. Połączenie tych wszystkich zajęć i pasji ze szkołą nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się komuś wydawać, ale jak mówi Joasia, jakoś się udaje.

 

Plany na przyszłość

Joasia pomimo swojego młodego wieku ma już konkretne i sprecyzowane plany na przyszłość. Planuje ukończyć studia z psychologii oraz zrobić kurs Coachingu. Jej marzeniem jest też założenie największej szkoły językowej w Polsce i na świecie, a także wygranie Mistrzostw Świata w Sztuce Iluzji – FISM, które odbędą się w 2025 roku we Włoszech. Planuje też wydać książkę. Więcej planów na razie nie zdradza, choć zaznacza, że ma ich bardzo dużo.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...