Świadek ujął pijanego kierowcę

Date:

Dzięki wzorowej postawie świadka, z jazdy wyeliminowany został pijany kierowca. 56-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

 

W niedzielę, 19 lutego po godz. 19, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez świadka na ul. Lubelskiej w Szówsku. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Z relacji świadka wynikało, że sposób jazdy kierującego volkswagenem wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna udaremnił mu dalsza jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki, a o swoich przypuszczeniach powiadomił Policję.

– Od kierowcy volkswagena funkcjonariusze wyczuli alkohol. Dodatkowo mężczyzna miał bełkotliwą mowę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,64 promila alkoholu. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że 56-latek był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje KPP w Jarosławiu.

56-letni mieszkaniec gminy Wiązownica, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...