Świetny początek jarosławianek

Date:

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Piłkarki ręczne SPR JKS San Jarosław wygrały w inauguracyjnym pojedynku z SMS-em Płock. Nasz zespół od pierwszych minut zdominował grę na boisku. Kibice mogli zobaczyć w akcji „dobre znajome”, bo w zespole pojawiło się kilka zawodniczek, które nie tak dawno wywalczyły awans do superligi.

 

SPR JKS SAN JAROSŁAW – SMS PŁOCK 33-24 (17-12)

 SPR JKS SAN: Musakova, Kulpa, Kubisztal – Mokrzka 10, Wicińska 8, A. Szymborska 6, O. Szymborska 3, Luberecka 2, Bartoszek 1, Dębiak 1, Pazdro 1, Świerk 1, Stachowicz, Piorun.

 Sędziowali: M. Mleczko i K. Paczyński. Kary: 14 i 8 minut.

 

Od początku spotkania zarysowała się przewaga jarosławianek. W składzie naszej drużyny znowu zagrały doskonale znane w naszym mieście zawodniczki, które wywalczyły awans do superligi: Dagmara Kulpa, Annamaria Musakova, Amanda i Aleksandra Szymborska, Iga Wicińska i Angelika Luberecka. JKS San już po pierwszej połowie wypracował sobie pięciobramkową zaliczkę. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Annamaria Musakova. W ataku „szalała” natomiast Karolina Mokrzka, wspierana przez Igę Wicińską i Amandę Szymborską. W drugiej części trener Michał Kubisztal pozwolił pograć więcej zmienniczkom. SMS podgonił trochę wynik, ale nasze dziewczyny kontrolowały sytuację i w odpowiednim momencie podkręciły tempo. – Potrzebujemy jeszcze czasu, by ten zespół zaczął grać swoje. Myślę, że z każdym kolejnym pojedynkiem będzie lepiej. Dziękujemy kibicom za wsparcie – podsumował M. Kubisztal, szkoleniowiec SPR JKS San.

 

Inne wyniki: Varsovia Warszawa – UW Warszawa 39-22, AZS Lublin – AZS AWF Warszawa 22-30, MKS Karczew – SPR Handball Rzeszów 33-25, KPR Marcovia – APR Radom 23-23, k 4-1.

Fot. K. Loc

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...