Święto Drewna i Lasu

Date:

W sobotę, 30 kwietnia, w Majdanie Sieniawskim zorganizowano Święto Drewna i Lasu „Majdańskie Paleciaki 2022”. To pierwsza tego typu impreza w Gminie Adamówka i jak zapewniają organizatorzy, zapewne nie ostatnia.

 

Impreza rozpoczęła się od wspólnego posadzenia 5 tysięcy sadzonek buka. W tym samym czasie odbyły się Zawody Drwali, w których udział wzięło 10 przedstawicieli zakładów usług leśnych świadczące usługi na rzecz Nadleśnictwa Sieniawa. Pierwsze miejsce zajął Ryszard Staroń, drugie Jacek Peryga, a trzecie Daniel Zamorski. Zwycięzcy otrzymali profesjonalne pilarki oraz inne atrakcyjne nagrody. Pokaz swoich umiejętności zaprezentował też Zenon Sobolewski – Mistrz Polski w zawodach drwali z roku 2021, reprezentujący Nadleśnictwo Jarosław. Na imprezie nie zabrakło też innych atrakcji i konkurencji, m.in. wbijanie gwoździ na czas, zbijanie palety na czas, przewożenie drewna taczkami, przekładanie drewna stosowego w jarzmach, przeciąganie liny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs przekładania krążków drewna przy użyciu żurawia tzw. HDS-a montowanego na aucie ciężarowym do przewozu drewna. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali udekorowani a nagrody wręczył wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz w asyście współorganizatorów imprezy oraz zaproszonych gości.

Organizatorami wydarzenia były: Nadleśnictwo Sieniawa i Gmina Adamówka we współpracy z Powiatem Przeworskim i przeworskim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz lokalnymi przedsiębiorcami z terenu gminy związanymi z przemysłem drzewnym.

 

DP/fot. Nadleśnictwo Sieniawa

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...