Święto muzyki klasycznej

Date:

Występem Bogusława Morki oraz Renaty Johnson-Wojtowicz zakończył się Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej, który odbywał się w terminie od 25 lutego do 4 marca. Występ poprzedził koncert „Trzech Pianistów”.

 

W czwartek, 2 marca scena Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu należała do „Trzech Pianistów” – Michała Rota, Marcina Kasprzyka i Łukasza Stanisławczyka. Niezwykłe interpretacje i brawurowe wykonania wirtuozowskich kompozycji pokazały ogromny potencjał i doskonały kunszt tych znakomitych artystów. To wszystko zostało docenione przez zgromadzoną publiczność owacjami na stojąco. Koncert prowadził Bogusław Pawlak.

Natomiast podczas koncertu finałowego wystąpił obdarzony niezwykle pięknym głosem o ciepłej barwie ogólnoświatowy tenor Bogusław Morka, który zabrał słuchaczy w niezwykłą podróż muzyczną oraz Renata Johnson-Wojtowicz, wspaniała sopranistka, doskonale znana w jarosławskim środowisku muzycznym. Podczas koncertu „Vivo Amore”, rozbrzmiały najpiękniejsze arie operowe i operetkowe, których tematem była miłość. Artystom towarzyszył zespół „Allegro” pod kierownictwem prof. Marka Pająka.

EK, fot. CKiP

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...