Szlaban do sklepu

Date:

– By podjechać od tyłu sklepu meblowego mieszczącego się w dawnej restauracji Słonecznej w Jarosławiu trzeba pokonać szlaban. Stoi tak, że nie ma możliwości go ominąć. Otworzyli go wprawdzie, ale gdybym wiedział, że będzie tyle kłopotu, to szafki szukałbym gdzie indziej. Po co stwarzać takie utrudnienia dla klientów – pyta Czytelnik, zaznaczając że szczególnie do sklepów oferujących meble i artykuły wyposażenia mieszkań powinien być bezproblemowy dojazd.

 

– Codzienne zakupy mogę przenieść, a z wersalką trudno podróżować przez ruchliwą ulicę – dodaje mężczyzna. Budynek, w którym mieści się wspomniany sklep jest własnością PSS Społem w Jarosławiu. Dzierżawca potwierdza, że szlaban stwarza problemy, a utrudnienie dojazdu może odstraszać klientów. Zaporę ustawiono tak, by osoby spoza osiedla Kopernika nie mogły na nie wjechać. Pozostawiono jedynie kilka miejsc postojowych przed wejściem do sklepu.

Z informacji uzyskanych od Adama Pikuły, zastępcy prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu wynika, że szlaban ustawiono na wniosek mieszkańców osiedla. Zgodę na zamontowanie wyraził właściciel budynku po dawnej Słonecznej. Wiceprezes zwraca uwagę, że mieszkańcy oburzali się, że teren osiedla, czyli ich własność rozjeżdżają obce samochody zajmujące miejsca parkingowe przy blokach. Wnioskowali, by spółdzielnia, jako zarządca, podjęła działania likwidujące publiczny parking na prywatnym terenie. – Chcieliśmy wymusić to oznakowaniem, bez wprowadzania szlabanu, ale mało kto z kierujących zwracał uwagę na zakazy – podkreśla A. Pikuła, zaznaczając że bariera otwiera się automatycznie na dźwięk sygnału pogotowia, straży pożarnej i innych służb ratunkowych.

Dzięki szlabanowi mieszkańcy osiedla Kopernika wyeliminowali obce samochody ze swojego terenu, ale przy tym pojawiły się problemy. Jednym z nich jest utrudniony dojazd do sklepu z meblami. Muszą też radzić sobie z wpuszczeniem kurierów i innych osób, które chcą do nich dojechać.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...