Szukali pocieszenia u stóp Matki Bożej

Date:

Rodziny z Archidiecezji Przemyskiej spotkały się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Mszy św. z okazji Zakończenia Roku Rodziny przewodniczył oraz homilię wygłosił abp Adam Szal, metropolita przemyski. Obecni byli również biskupi pomocniczy: bp Stanisław Jamrozek oraz bp Krzysztof Chudzio.

Archidiecezjalne Spotkanie Rodzin w Jodłówce odbyło się w niedzielę, 26 czerwca. U stóp jodłowieckiej Pani już od rana gromadziły się całe rodziny, również wielodzietne, nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Wśród zgromadzonych byli także kapłani z całej archidiecezji, wolontariusze i dobroczyńcy z różnych krajów świata. O pociechę w trudnym czasie modliło się także ok. 170 osób z Ukrainy.

– Modlimy się głównie o to aby ta rodzina była dla nas wzorem, aby była miejscem gdzie znajdujemy pomoc, pociechę a także przykład chrześcijańskiego życia – mówił abp A. Szal, na początku Mszy św.

Metropolita Przemyski zwrócił uwagę, aby w tym dniu zastanowić się nad tym, czego dzisiaj możemy uczyć się od Świętej Rodziny:

– Jeżeli Zbawiciel włączył się w ludzką rodzinę, jeżeli w niej się narodził i żył przez 30 lat i że jeżeli dzieło zbawienia rozpoczął właśnie od rodziny, to trzeba zdać sobie sprawę, że rodzina rozumiana jako związek mężczyzny i kobiety, jest według zamysłu Bożego najważniejszą i podstawową instytucją życia społecznego – mówił abp A. Szal, przywołując przykłady rodzin ogłoszonych lub będących w drodze do ogłoszenia świętymi i błogosławionymi. Metropolita przypomniał też rodzicom, aby prowadzili siebie nawzajem i swoje dzieci do Boga i do Kościoła.

W trakcie eucharystii uroczyście zakończony został Rok Rodziny „Amoris Laetitia” ustanowiony przez papieża Franciszka. Końca dobiegły także 33-dniowe rekolekcje dla małżeństw zorganizowane przez diecezjalne Radio Fara. Ważnym elementem Mszy św. było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po zakończeniu Mszy św. na ołtarzu podpisane zostały akty zawierzenia rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu.

 

EK

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...