Szymon Holownia odwiedził nasz region

Date:

Szymon Hołownia, lidera Ruchu Polska 2050 odwiedził w środę, 7 września Jarosław oraz Przeworsk i Kańczugę. Towarzyszyli mu przedstawiciele lokalnych struktur ugrupowania. Wśród nich był Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych i pełnomocnik wyborczy partii na Podkarpaciu. Jarosławskie spotkanie z dziennikarzami prowadził samorządowiec Marcin Nazarewicz.

Wizytę w naszym regionie rozpoczęło o godz. 5.45 spotkanie z pracownikami Lear Corporation. Potem można było porozmawiać z Sz. Hołownią oraz towarzyszącymi mu przedstawicielami partii w okolicy jarosławskiego Rynku. Przed zwołaną na godz. 10.15 konferencją prasową zwolennicy ugrupowania spotkali się w kawiarni Galeria Przedmiotu. Lider Ruchu Polska 2050 rozmawiał z dziennikarzami i mieszkańcami w sąsiedztwie muzeum i na wstępie zauważył pluskające fontanny. – Mamy zapewnione bardzo przyjemne tło wodno-dźwiękowe, ale jak coś jest piękne, to bywa czasem też głośne. Postaram się sprostać temu estetyczno-wokalnemu wyzwaniu – stwierdził.

Po spotkaniach w Jarosławiu reprezentanci ruchu udali się do Kańczugi. Tam m.in. odwiedzili żłobek i rozmawiali o powrocie kobiet na rynek pracy.

– Jarosław to drugi dzień pierwszej Mobilnej Konwencji partii Polska 2050. Chcemy odwrócić trend obserwowany do tej pory w polskiej polityce. Inni zwożą autokarami ludzi w jedno miejsce, by czcili lidera, a u nas autobusy z liderem i działaczami jadą do ludzi. Spotykamy ich tam gdzie żyją – zaznaczał Sz. Hołownia. O wizycie przed zakładem pracy mówił, że nie po to rozdawali drożdżówki i kawę idącym na pierwszą zmianę i schodzącym z trzeciej zmiany, by na Polskę 2050 głosowali, ale by zrozumieli, że wojny polsko-polskie czas już zakończyć, a wziąć się za rozwiązywanie realnych problemów. – Polityka ma być od rozwiązywania problemów ludzi, a nie od rozwiązywania problemów polityków – zauważał Sz. Hołownia. Konwencja odbywa się pod hasłem cztery słowa Polsce. – Te słowa to równość, praca, rodzina i wolność. Na Podkarpaciu koncentrujemy się na równości. Nie chodzi o to, by każdemu po równo, tylko dać równe szanse – zaznaczał lider Polska 2050. Mówił o godnej i dobrze wynagradzanej pracy, o inflacji, o rosnących kosztach życia. Nie obyło się bez pytań o obecnie sprawujących władzę i ostrych odpowiedzi dotyczących m.in. kryzysu energetycznego i braku węgla, zanieczyszczenia środowiska i dostępu do lekarza. Sz. Hołownia zapewniał, że przyszedł czas na zmiany i ludzie już to czują.

 

W Przeworsku o ekologii

W Przeworsku Sz. Hołownia spotkał się na rynku z burmistrzem Leszkiem Kisielem oraz sekretarz miasta Agnieszką Zakrzewską. Byli też przedstawiciele Ruchu Polska 2050 oraz Tomasz Majba, przewodniczący Rady Miasta Przeworska. Razem z B. Romowiczem oraz Agnieszką Buczyńską i Magdaleną Ludwiczak z ruchu, którego liderem jest Sz. Hołownia rozmawiano o problemach wzrostu cen energii, odnawialnych źródłach energii, elektromobilności oraz ekologii w Przeworsku. – Ważnym aspektem poruszonym w dyskusji była rola jaką pełni samorząd w działaniach proekologicznych, w wychowywaniu młodego pokolenia poprzez edukację w szkołach i bezpośrednim prowadzeniu projektów OZE. Po żywej dyskusji, burmistrz zaprosił Sz. Hołownię na krótkie spotkanie z diabetykami, którzy z zaangażowaniem wypytywali lidera Polski 2050 o ważne dla nich tematy – informują służby miejskie z Przeworska.

erka

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...