Tańcem i śpiewem promowali zdrowy styl życia

Date:

W czwartek, 13 kwietnia w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się XXI Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie.

 

Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie jest imprezą cykliczną nawiązującą do obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia. Wydarzenie adresowane jest do dzieci i młodzieży zrzeszonej w Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W tym roku w sali widowiskowej JOKiS zaprezentowały się 23 placówki. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych śpiewali piosenki, za pomocą których zachęcali do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Niektórzy mieli nawet własnoręcznie przygotowane transparenty.

Miłym akcentem tego wydarzenia był występ taneczny uczniów Szkoły Tańca Takt pod kierunkiem Marzeny Przytockiej oraz występ zespołu „FREE-STYLE” w ramach Stowarzyszenia EM-ART w Jarosławiu.

Przegląd prowadziła Renata Majkut-Lotycz. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu, Podkarpacka Sieć Szkół Promujących Zdrowie-rejon Jarosław oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta Stanisław Kłopot.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...