Terytorialsi przysięgali w Jarosławiu

Date:

W niedzielę, trzy dni po 107 rocznicy urodzin patrona 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk. Łukasza Cieplińskiego, terytorialsi po raz drugi w Jarosławiu złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się na terenie 34. Batalionu Lekkiej Piechoty.

 

– Słowa roty wypowiedziało 46 ochotników, którzy 16 dni temu założyli mundur żołnierza Wojska Polskiego. Wśród przysięgających było 14 kobiet – wylicza kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięgę odebrał płk Dariusz Słota, dowódca brygady. Żołnierze przysięgali na sztandar 3. PBOT, który w 80 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej dowódca brygady odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W uroczystości uczestniczyła Anna Schmidt, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej oraz Tadeusz Chrzan poseł na Sejm RP.

Ze względu na panującą pandemię i obostrzenia sanitarne uroczystość odbyła się w koszarach z zachowaniem wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego w sprawie COVID-19.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...