To już druga kolizja na krzyżówce

Date:

W poniedziałek, 10 maja na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II i Słowackiego doszło do kolizji dwóch pojazdów. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w tym miejscu.

 

Do kolizji pojazdów doszło w godzinach wieczornych.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci. Do podobnej sytuacji w tym samym miejscu doszło 23 kwietnia, tuż po wprowadzeniu tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Wówczas kierująca renaultem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem.

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II, Kraszewskiego, Grunwaldzkiej i Słowackiego obowiązuje od około trzech tygodni.

– Wielu kierowców, jeżdżąc „na pamięć”, nie dostrzega oznakowania pionowego, co powoduje zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych – mówi A. Długosz.

 

EK/KPP

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...