Torby z przesłaniem

Date:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku brała ostatnio udział w projekcie plastyczno-językowym, w którym uczestniczyły szkoły z 22 krajów z całego świata.

 

Wszystko zaczęło się na początku 2021 roku, w ramach inicjatywy „Szkoły: Partnerzy Przyszłości”, która tworzy ogólnoświatową sieć szkół utrzymujących związki z Republiką Federalną Niemiec. Uczniowie na całym świecie zostali poproszeni o pomalowanie płóciennych toreb i wysłanie ich w podróż do innej szkoły partnerskiej. W akcji w sumie uczestniczyło ok. 3400 uczniów w wieku od 7 do 18 lat z 22 krajów, m.in. z Chile, Argentyny, Singapuru, Wietnamu, Australii, Omanu, Egiptu, Francji, Grecji, Serbii, Polski i Rosji.

W projekcie o tytule „Stofftaschen” wzięli również udział uczniowie z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku. Współpracowali ze szkołą Berufsschule Paulo VI z miasta Fortaleza w Brazylii. Za pomocą własnoręcznie wykonanych rysunków na   torbach uczniowie z obu szkół w Polsce i w Brazylii pokazali rzeczy typowe dla swojego kraju. Projekt dał również możliwość nawiązania nowych przyjaźni, ponieważ językiem komunikacji był język niemiecki, którego uczniowie uczą się od kilku lat.

Projekt koordynowali nauczyciele języka niemieckiego: Ewa Kojder i Sabina Buczek (Przeworsk) oraz Déborah Evelyn de Aquino Martins (Fortaleza).

 

DP/SP nr 1 Przeworsk

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...