Tragiczny pożar na Rynku

Date:

W jednej z kamienic na jarosławskim rynku w nocy wybuchł pożar. Na miejsce przybyli zaalarmowani strażacy. Na ratunek znajdującej się w mieszkaniu kobiety było już jednak za późno.

 

Pożar wybuchł w kamienicy nr 7, na pierwszym piętrze.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 0.35 w nocy. Po przybyciu na miejsce ratownicy w aparatach tlenowych weszli do środka i rozpoczęli gaszenie pomieszczeń. Podczas przeszukania wnętrz odnaleziono zwłoki kobiety, najprawdopodobniej właścicielki mieszkania. Ciało było zwęglone. Konieczna była ewakuacja osób z sąsiednich mieszkań: łącznie było to siedem osób, w tym 1 dziecko. Działania na miejscu zakończyliśmy ok. godz. 4.30 rano – poinformował bryg. Waldemar Czernysz, oficer prasowy KP PSP w Jarosławiu.

 

W akcji uczestniczyło 5 zastępów PSP oraz dwie jednostki OSP – z Szówska i Pawłosiowa, razem 24 ratowników. Decyzją prokuratora ciało 65-letniej kobiety odnalezione w spalonym mieszkaniu zostało zabezpieczone do sekcji. Na razie za wcześnie jest by mówić o przyczynach pożaru. Trwają czynności mające na celu ustalenie, jak doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

DP

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...