Trwa przebudowa mostu na Mleczce

Date:

Trwa przebudowa mostu na pograniczu Przeworska (ul. Mostowa) i Gorliczyny. Jakiś czas temu zwracaliśmy uwagę na jego stan, dziś mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i korzystać z objazdów, ale już niedługo będą mogli korzystać z nowej przeprawy przez Mleczkę.

 

Jak informują władze Gminy Przeworsk, w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi roboty budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przewidywany termin oddania mostu do użytku to koniec czerwca br. Całkowita długość nowego obiektu to ponad 31 m, szerokość – blisko 10 m.

Przypomnijmy, że umowa na wykonanie zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj” została podpisana z firmą SARINŻ z Warszawy. Powstający most ma mieć nośność 40 T, a więc więcej niż dotychczas, kiedy składał się z drewnianego pomostu opartego na stalowej konstrukcji wspartej na betonowych przyczółkach i posiadał ograniczenie do 3,5 T. Most będzie miał nawierzchnię bitumiczną, zaprojektowany zostanie również system odwodnienia obiektu z zastosowaniem urządzeń odwadniających, odprowadzających wodę bezpośrednio do koryta rzeki. W ramach zadania zostanie również na długości ok. 50 m wykonane umocnienie narzutem kamiennym dna i brzegów rzeki Mleczka.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...