Trwa przebudowa starej szkoły

Date:

O planach Gminy Zarzecze wobec budynku starej szkoły pisaliśmy m.in. przy okazji przyjęcia uchwały budżetowej na 2022 rok.

 

Inwestycja pn. „Zmiana sposobu użytkowania, przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku Starej Szkoły w Zarzeczu na Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Kultury” stanowi jeden z ważniejszych punktów tegorocznego budżetu gminy. Przypomnijmy, że wniosek na dofinansowanie tej inwestycji ze środków RPO Województwa Podkarpackiego złożony został sześć lat temu i do ubiegłego roku znajdował się na liście rezerwowej. Koszt inwestycji to blisko 4 mln 300 tys. zł.

Prace przy przebudowanie trwają. W czwartek, 10 lutego, zostały usunięte drzewostany znajdujące się w okolicy budynku. On sam ma zostać gruntownie przebudowany. Projekt zakłada m.in. nadbudowę części parterowej o jedną kondygnację oraz adaptację poddasza. Po modernizacji w budynku znajdą się pomieszczenia Centrum Kultury i gminnej biblioteki, czytelnia, część multimedialna, sala konferencyjna oraz salka baletowa wraz z zapleczem. Wokół budynku pojawią się miejsca parkingowe, chodniki i nasadzenia – całość zostanie ogrodzona.

 

DP/UG Zarzecze

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...