Trzech poszkodowanych w zdarzeniach z udziałem quadów

Date:

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem quadów. W Jodłówce poszkodowana została 33-letnia kobieta, a w Radawie dwaj obywatele Kazachstanu.

 

W piątek, 20 maja przed godz. 20, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem quada w Jodłówce. Na miejsce zostali skierowani policjanci z komisariatu w Pruchniku. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca quadem 33-letnia mieszkanka gminy Pruchnik, podczas wykonywania manewru zawracania na mostku, pomyliła manetkę gazu z hamulcem, w wyniku czego przejechała przez drogę gminną i zjechała z nasypu drogi w krzewy. W wyniku tego zdarzenia kierująca doznała obrażeń. Kobieta została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci ustalili, że czerokołowiec nie posiadał tablic rejestracyjnych, badań technicznych i nie był ubezpieczony.

Do podobnego zdarzenia z udziałem quada doszło w sobotę, 21 maja przed godz. 16 w Radawie na skrzyżowaniu dróg gruntowych. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy z posterunku w Wiązownicy wykazały, że kierujący czterokołowcem kawasaki 21-obywatel Kazachstanu, jadąc z 20-letnim pasażerem, także obywatelem Kazachstanu, stracił panowanie nad quadem, w wyniku czego obaj spadli z pojazdu doznając obrażeń. Mężczyźni trafili do szpitala.

Policjanci apelują do kierujących zarówno czterokołowcami jak i jednośladami, o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają, że quady wymagają dużych umiejętności i wiedzy od użytkownika. Nie są bezpieczniejsze od motocykli, a wypadki z ich udziałem mogą nieść za sobą tragiczne skutki.

 

EK/KPP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...