Trzej bracia włamali się do sklepu w Chłopicach

Date:

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem braciom, którzy początkiem ubiegłego tygodnia włamali się do sklepu spożywczego w Chłopicach. Mężczyźni ukradli alkohol, papierosy oraz pieniądze.

 

Do włamania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 kwietnia) w sklepie spożywczym w Chłopicach.

– Nieznani sprawcy uszkodzili kratę i wybili szybę w oknie. Ukradli pieniądze, produkty spożywcze, wyroby alkoholowe i tytoniowe, powodując straty w wysokości ponad 2 tys. zł – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Obecni na miejscu funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali trzech mężczyzn, którzy mogli być odpowiedzialni za te czyny.

– Byli to trzej bracia w wieku 24, 26 i 34 lat, mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu – mówi A. Długosz.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że jeden z braci tuż po włamaniu z obawy przed przyjazdem policji schował swoje buty w budzie dla psa. Obuwie zostało jednak odnalezione i zabezpieczone przez mundurowych. Skradziony alkohol mężczyźni wypili, a skrzynki po piwie ukryli w różnych miejscach na terenie posesji.

Dodatkowo okazało się, że 24-latek kilka dni przed włamaniem usiłował włamać się do niezamieszkanego budynku w Jankowicach, gdzie uszkodził trzy piece kaflowe, telewizor oraz drzwi. Właścicielka oszacowała straty na łączną kwotę 5 tys. zł.

Śledczy przesłuchali zatrzymanych braci.

– Mężczyźni przyznali się do winy. Wszyscy trzej usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – mówi A. Długosz.

EK/KPP


Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...