Trzydziesty memoriał bł. ks. Bronisława Markiewicza

Date:

– Już 30 lat spotykamy się w ostatnią niedzielę kwietnia aby dać dowód na to, że bieganie to zdrowie, że dzieci, młodzież a także dorośli pamiętają o naszym rodaku księdzu Bronisławie Markiewiczu i na dowód tego co roku tak licznie biorą udział w zawodach – podsumowywał XXX Biegi o memoriał bł. ks. B. Markiewicza Krzysztof Łuc, dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku i współorganizator wydarzenia.

 

Odbywające się od trzydziestu lat, jubileuszowe wydanie pruchnickiego memoriału rozpoczęto od Wspólnego Biegu Otwarcia, dedykowanego do wszystkich obecnych na stadionie, również do zaproszonych gości. Wszyscy uczestnicy tego biegu otrzymali pamiątkę w postaci okolicznościowej przypinki lub słodkiego lizaka. Wspólne otwarcie było rozgrzewką do rywalizacji w 12 kategoriach na 6 dystansach. Pogoda, mimo nie najlepszych prognoz, dopisała, jak również frekwencja bo na linii startu łącznie we wszystkich kategoriach stanęło blisko 200 zawodników.

Za zajęcie I, II i III miejsca zwycięzcy z rąk zaproszonych gości otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy do miejsca 10 dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali na linii mety małą słodką przekąskę w postaci tradycyjnego już wafelka.

– Organizatorzy, czyli Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Gmina Pruchnik, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Parafia Rzymskokatolicka w Pruchniku dbają o to aby żadna z edycji biegów nie przeszła bez echa, a chcąc jeszcze bardziej podkreślić tegoroczne biegi zorganizowali dodatkowy „Jubileuszowy Bieg na 10 km”. Wzięli w nim udział uczestnicy, dla których bieganie jest pasją, a zarazem wyzwaniem. Nagrody w tym biegu, w postaci bonów podarunkowych zasponsorowało Przedsiębiorstwo Handlowo-produkcyjne „SPORT CENTRUM”. Dodatkowo sponsorem biegów był również Sklep hydrauliczno – elektryczny POSTERUS i Firma JKlaser.pl – mówił K. Łuc dziękując za wsparcie, gratulując sportowej rywalizacji oraz zapewniając, że za rok znowu czekają na biegaczy.

Dla uczczenia postaci patrona pruchnickich biegów bł. ks. Bronisława Markiewicza delegacja co roku składa kwiaty przed jego pomnikiem przy ulicy Cichej. Ks. B. Markiewicz jest postacią związaną z Pruchnikiem i ziemią jarosławską. Urodził się 13 lipca 1842 w Pruchniku. Większość swoje posługi kapłańskiej pełnił w Miejscu Piastowym. Jest założycielem Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (CSMA). Zmarł w 29 stycznia 1912 r., a w 2005 r. został uznany za błogosławionego. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu przybrała ks. B. Markiewicza za swojego patrona, a jego imię nosi m.in. Szpital Specjalistyczny z Podkarpackim Ośrodkiem Onkologicznym w Brzozowie i Oratorium w Toruniu.

erka/Fot. org.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...