Tym razem zagrali na stadionie. Wygrał SMS

Date:

Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca” ma już w Jarosławiu wieloletnią tradycję, rozgrywany był dotąd w hali, tym razem odbył się na zmodernizowanym stadionie MOSiR.

W poprzedniej, XXII edycji zawodów najlepsi byli uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek, II miejsce zdobyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego, a „mały finał”, czyli mecz o 3. miejsce zakończył się zwycięstwem drużyny Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi nad Szkołą Podstawową nr 2. Wtedy w turnieju uczestniczyło 9 drużyn, teraz w rywalizacji uczestniczyło 10 zespołów. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy w finale pokonali reprezentantów SP 4. Grano w dwóch grupach. Później odbywały się mecze o miejsca 9., 7. i 5 oraz półfinały, pojedynke o 3 miejsce i stracie finałowe. W meczu o 9. miejsce SP 9 wygrała z SP Sióstr Niepokalanek 2:0. Spotkanie o 7. miejsce wygrała SP 5, pokonując 4:1 SP 1. W meczu o 5. Miejsce rywalizowali ze sobą uczniowie SP 11 i SP 6. Gospodarze turnieju zwyciężyli wynikiem 6:1. Wreszcie o trzecie miejsce grali ze sobą SP 2 i SP 10, po zaciętym pojedynku lepsi o dwa gole okazali się piłkarze „dwójki” (2:0). W finale zmierzyli się gracze SMS-u i SP4. Wyrównane spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem SMS 1:0. Na zakończenie turnieju przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem uznano Patryka Kupczyńskiego z SMS. Królem strzelców został Piotr Koralewicz, który zdobył 8, goli, także zawodnik SMS-u. Najlepszym piłkarzem zawodów został natomiast Kamil Słomiany z SP4. Medale, puchary i nagrody wręczali Dariusz Tracz, wiceburmistrz Jarosławia, Ewa Leniar, dyrektor SP 11 i patron turnieju Bogdan Zając.

 

Końcowa kolejność: 1. SMS, 2. SP nr 4, 3. SP nr 2, 4. SP nr 10, 5. SP nr 11,6. SP nr 6, 7. SP nr 5, 8. SP nr 1, 9. SP nr 9, 10. SP SN.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...