UBI CARITAS 2020

Date:

W sobotę, 26 września podczas corocznej gali UBI CARITAS w Katedrze Prawosławnej św. Marii Magdaleny w Warszawie z rąk redaktor Elżbiety Jaworowicz wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch został uhonorowany i otrzymał statuetką św. Faustyny – nagrodę główną w kategorii „Współpraca”.

Wójt został nominowany do nagrody przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. To dzięki niemu podkarpacka gmina od lat wspiera inicjatywy prowadzone przez przemyską Caritas na rzecz osób potrzebujących, a szczególnie bezrobotnych czy starszych. Podczas Gali Ubi Caritas, uhonorowano osoby i instytucje dające szczególne świadectwo miłosierdzia poprzez pomoc w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących. Swoje nagrody przyznają co roku organizacje dobroczynne kościołów różnych wyznań, czytamy na stronie internetowej Caritas Polska. Doroczna gala jest okazją do wyrażenia, w duchu ekumenicznej współpracy, wdzięczności wobec tych, którzy okazują wyjątkową wrażliwość na potrzeby bliźnich.

Gala Ubi Caritas jest podziękowaniem i uhonorowaniem działań osób, które pośród wielu wyzwań współczesnego świata, dzień po dniu poświęcają swój czas i oddają cząstkę siebie dla drugiego człowieka. Z tej okazji z całego serca dziękuję Kapitule, która doceniła moją działalność i współpracę z Caritas szczególnie ks. Marcinowi Iżyckiemu – dyrektorowi Caritas Polska oraz ks. Arturowi Jańcowi – dyrektorowi Caritas Archidiecezji Przemyskiej za nominację, zaufanie i wspaniałe dzieło, które razem realizujemy – mówi wójt Ryszard Jędruch.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...