Uczelnia się rozbudowuje

Date:

Uczelnia przygotowuje się do budowy nowego obiektu na terenie kampusu. W poniedziałek, 23 sierpnia odbyło się podpisanie umowy pomiędzy PWSTE w Jarosławiu a wykonawcą budynku. Będzie to nowoczesny Dział Obsługi Studenta w całości dedykowany studentom. To przestrzeń, w której studenci będą mogli uzyskać informacje związane z tokiem nauczania lub praktykami, a także spędzić mile czas pomiędzy zajęciami.

 

W ramach rozbudowy powstaną także laboratoria dla studentów automatyki i elektroniki praktycznej, którzy dzięki specjalistycznym sprzętom i oprogramowaniom będą mogli na wysokim poziomie poznawać tajniki zawodu nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. W nowym obiekcie zlokalizowane zostaną m.in.: laboratorium elektroniki, laboratorium badawczo-rozwojowe, laboratorium automatyki przemysłowej i budynkowej oraz laboratorium fizyki.

– Jesteśmy uczelnią techniczną, która przede wszystkim stawia na naukę poprzez praktykę. Chcąc sprostać wymaganiom rynku pracy, musimy kształcić na najwyższym poziomie, a żeby to robić potrzebujemy doskonale wyposażonych laboratoriów. To przedsięwzięcie to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości – mówił podczas spotkania prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, Rektor PWSTE w Jarosławiu.

 

Opr. EK, fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...