Uczennica Kopernika zaprezentuje Podkarpacie w Dubaju

Date:

Martyna Łuszczek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu została wyróżniona przez fundację Perspektywy i wybrana do grona 25 licealistek z całej Polski zakwalifikowanych do programu Women in Tech, międzynarodowego przedsięwzięcia adresowanego do kobiet, którym nowoczesne technologie nie są obce.

 

Wyróżnienie wiązało się ze udziałem w edukacyjno-inspiracyjnym obozie w Bukowinie Tatrzańskiej. W trakcie jego trwania, odbywały się zajęcia zarówno polsko, jak i anglojęzyczne z zakresu IT, prowadzone przez pracowników światowych korporacji, takich jak; Amazon, Motorola Solutions, NatWest Group, Point72, P&G, Intel, Goldman Sachs i Ericsson. Byli oni również mentorami i przedstawicielami podczas targów kariery biorąc udział w prezentacji konkretnych firm i uczestnicząc w konsultacjach.

Martyna będzie też reprezentować Polskę i Podkarpacie na Wystawie EXPO 2020 w Dubaju w trakcie konferencji dotyczących edukacji i nauki podczas zaplanowanego w marcu podkarpackiego miesiąca w polskim pawilonie światowej wystawy.

erka/I LO

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...