Uczennice z Przeworska szlifowały język w Niemczech

Date:

Uczniowie Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku od 14 lat korzystają z możliwości uczenia się języka niemieckiego w naturalnym środowisku, podczas wyjazdów na stypendia językowe.

 

Przez pandemię, niestety, w ostanich latach były to tylko kursy online. W tym roku jednak uczniowie ponownie mogli wyjechać do Niemiec. Uczennice: Martyna Stelmach i Małgorzata Maternowska uczestniczyły w trzytygodniowym kursie językowym. Stypendium w kwocie ok. 2.500 euro dla każdej uczennicy zostało ufundowane przez Instytut Goethego.

Z kolei dzięki współpracy SP 1 w Przeworsku z Instytutem Wymiany Pedagogicznej w Niemczech uczennica Maja Kobielska została zakwalifikowana na trzytygodniowy pobyt w Niemczech połączony z kursem językowym i wycieczką do Berlina.

Jak oceniają uczestnicy oraz nauczyciele szkoły, kursy językowe to nie tylko nauka języka w międzynarodowej grupie, to także szansa na poznanie kraju i ludzi na miejscu. Uczestniczki kursów brały udział w codziennych zajęciach językowych oraz miały możliwość zwiedzania okolicy w ramach licznych wycieczek a podczas wieczoru kultur mogły dowiedzieć się wiele interesujących informacji na temat różnych narodowości oraz zaprezentować Polskę i Przeworsk.

DP/SP 1 Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...