Uczniowie tworzą aplikację dla pszczelarzy

Date:

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu pracują nad stworzeniem aplikacji, która ułatwi pracę pszczelarzom. – Jesteśmy już pośrodku drogi – mówią licealiści.

 

Uczniowie ZSTiO w ramach projektu Zwolnieni z Teorii postanowili stworzyć aplikację, która ułatwi pszczelarzom wykonywanie ich codziennych obowiązków. Projekt nazwali BeeApp.

– Nasza aplikacja będzie łączyła się z ulem. Każdy ul będzie miał przypisany swój identyfikator, który będzie można odczytać, na przykład za pomocą kodu QR. Do użytkownika będą dostarczane informacje takie jak: waga ula, temperatura wewnątrz i na zewnątrz ula oraz wilgotność – mówią uczniowie ZSTiO.

– Dzięki temu, że aplikacja będzie pokazywała wagę ula, będzie można np. ustalić czy miód jest gotowy do zebrania – wyjaśniają uczniowie.

Dodatkowo ul będzie posiadał takie zabezpieczenia jak nadajnik GPS, czujnik otwarcia głównej pokrywy czy wykrycie przewrócenia ula.

Nad projektem pracują: Jakub Kiełbowicz, Kacper Frodyma, Szymon Kremer, Łukasz i Gracjan Chamuła, Eryk Maśkiewicz, Hubert Misiąg oraz Michał Pędziński. Uczniowie podzielili się na trzy grupy. Jedni zajmują się stroną sprzętową, drudzy oprogramowaniem a trzeci promocją projektu w mediach społecznościowych.

– Chcemy, aby takie rozwiązania stały się ogólnodostępne i przystępne dla każdego użytkownika. Staramy się, aby interfejs aplikacji był prosty i przejrzysty. Mamy nadzieję, że stworzona przez nas aplikacja ułatwi pracę pszczelarzom – mówią uczniowie.

 

EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...