Uczniowie wrócili do szkół

Date:

W czwartek, 1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023. Był to szczególny dzień zwłaszcza dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

 

Uroczyste apele, Msze św., spotkania w klasach – tak w większości szkół przebiegało rozpoczęcie roku szkolnego. We wszystkich placówkach na terenie powiatu jarosławskiego, jak i przeworskiego w asyście pocztów sztandarowych, dyrektorzy szkół gorąco i serdecznie witali uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników. W tym dniu niektóre placówki oświatowe odwiedzili przedstawiciele władz, np. starosta Stanisław Kłopot wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a burmistrz Waldemar Paluch uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki oraz Szkole Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica. 1 września naukę w polskich szkołach rozpoczęło też wielu uczniów z Ukrainy.

 

Nowi dyrektorzy

Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się też z awansami nauczycieli. Wtedy też powoływani są nowi dyrektorzy. Zmiana na stanowisku dyrektora w szkołach podległych Gminie Miejskiej Jarosław nastąpiła w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie w wyniku konkursu obowiązki te objęła Barbara Januszkiewicz. W szkołach podległych Powiatowi Jarosławskiemu zmiany na stanowisku dyrektorskim nastąpiły w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu, gdzie funkcję tę objęła Dorota Kaleta oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu, gdzie nowym dyrektorem została Joanna Gierczak. Dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu została Ewa Szpitman. Zmiana na stanowisku dyrektora miała miejsce także w Zespole Szkół w Sieniawie, gdzie obowiązki te od 1 września pełni Dariusz Krupa.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego w placówkach oświatowych na terenie powiatu jarosławskiego i przeworskiego wręczone zostały także akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli.

 

EK, fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...