Układali kostki Rubika na czas

Date:

W sobotę, 25 lutego w I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odbyły się I zawody w układaniu kostki Rubika na czas.

 

W zawodach wzięło udział około 30 zawodników. Zmagania uczestników oceniano w dwóch konkurencjach: kostka 2×2 i kostka 3×3. Każdy zawodnik miał pięć ułożeń, z których po odrzuceniu dwóch skrajnych wartości podawany był średni wynik. Zwycięzca turnieju ułożył kostkę 2×2 w czasie 4,75 sekundy, a kostkę 3×3 w 12,75 sekund.

W konkurencji 3×3 zwyciężyli: Ignacy Wesołowski, Ksawier Kozak oraz Fabian Bar. Tuż za nimi byli: Tomasz Żemojdzin oraz Arkadiusz Danak. W konkurencji 3×3 wśród uczestników powyżej 30. roku życia najlepsi okazali się Witold Wesołowski, Robert Żemojdzin oraz Bartłomiej Gołąb, który był bliski pobicia rekordu Polski w pojedynczym ułożeniu tzw. singlu (jednak niestety oficjalnie to ułożenie nie zostało mu zaliczone przez sędziego). W konkurencji 2×2 niepokonani okazali się: Ignacy Wesołowski, Ksawier Kozak oraz Tomasz Żemojdzin. Najmłodszy zawodnik startujący w zawodach miał 9 lat, a najstarszy 49.

Zawody w układaniu kostki Rubika na czas zorganizowane zostały przez Klub Kostki Rubika Jarosław przy wsparciu Hufca ZHP Jarosław.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom pierwszych „Jarosławskich Zawodów w układaniu Kostki Rubika na czas” za wspaniałą atmosferę prawdziwie sportową rywalizację, ogromne zaangażowanie zarówno wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu jak i rodziców w organizację zawodów – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Serdeczne podziękowania popłynęły także na ręce Jolanty Moskwy, dyrektor I LO w Jarosławiu, która dokonała otwarcia zawodów, a także sponsorów, bez których to wydarzenie mogło by się nie odbyć.

Klub Kostki Rubika działa od około miesiąca przy Domu Harcerza w Jarosławiu. Założył go Witold Wesołowski, zainspirowany pasją swojego syna Ignacego. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie poprzedzone jest informacją na fanpage’u Klubu Kostki Rubika na Facebooku. Uczestnicy klubu układają nie tylko same kostki, ale również inne ciekawe mozaiki z kostek. Grono pasjonatów tego niecodziennego hobby stale się powiększa. W maju w Jarosławiu planowane są kolejne zawody w układaniu kostki Rubika na czas. Organizatorzy już dziś wszystkich serdecznie wszystkich zapraszają.

 

EK, fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...